XXVIII Ukrainian Volleyball Championship men's teams of the highest league

Нigher league Men

select
HLM Round 1 Matches

I tur

05.10.2018 - 15:00

ФОК Новатор

05.10.2018 - 15:00

05.10.2018 - 15:00

DSO

3 - 1

Invasport-Meteor (m)

Яцик Віталій
Вовкотруб Роман

05.10.2018 - 15:00

3 - 1

DSO

Invasport-Meteor (m)

05.10.2018 - 16:00

СК Металург

05.10.2018 - 16:00

05.10.2018 - 16:00

KP VC Dnipro

0 - 3

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

Філоненко Андрій
Чекой Олександр

05.10.2018 - 16:00

0 - 3

KP VC Dnipro

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

05.10.2018 - 17:00

СК Техколедж ЛНТУ

05.10.2018 - 17:00

05.10.2018 - 17:00

Oliurtrans

3 - 1

Kolos

Климко Назарій
Тесліцький Юрій

05.10.2018 - 17:00

3 - 1

Oliurtrans

Kolos

05.10.2018 - 17:00

СК ДЮСШ

05.10.2018 - 17:00

05.10.2018 - 17:00

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

1 - 3

VC Politekhnik-Odesa

Умінська Світлана
Гранько Катерина

05.10.2018 - 17:00

1 - 3

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

VC Politekhnik-Odesa

05.10.2018 - 18:00

СК Металург

05.10.2018 - 18:00

05.10.2018 - 18:00

Zmiivskii enerhetyk

1 - 3

VC Bakhmut-SHVSM

Чекой Олександр
Філоненко Андрій

05.10.2018 - 18:00

1 - 3

Zmiivskii enerhetyk

VC Bakhmut-SHVSM

05.10.2018 - 19:00

СК Техколедж ЛНТУ

05.10.2018 - 19:00

05.10.2018 - 19:00

Bulava

3 - 1

Spartak

Тесліцький Юрій
Климко Назарій

05.10.2018 - 19:00

3 - 1

Bulava

Spartak

05.10.2018 - 19:00

ФОК Новатор

05.10.2018 - 19:00

05.10.2018 - 19:00

Novator-2-Prykordonnyk

3 - 2

VC Zhytychi

Вовкотруб Роман
Яцик Віталій

05.10.2018 - 19:00

3 - 2

Novator-2-Prykordonnyk

VC Zhytychi

06.10.2018 - 13:00

ФОК Новатор

06.10.2018 - 13:00

06.10.2018 - 13:00

Invasport-Meteor (m)

1 - 3

VC Zhytychi

Вовкотруб Роман
Яцик Віталій

06.10.2018 - 13:00

1 - 3

Invasport-Meteor (m)

VC Zhytychi

06.10.2018 - 13:00

СК ДЮСШ

06.10.2018 - 13:00

06.10.2018 - 13:00

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

3 - 0

VSC MHP Vinnytsia

Умінська Світлана
Гранько Катерина

06.10.2018 - 13:00

3 - 0

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

VSC MHP Vinnytsia

06.10.2018 - 15:00

ФОК Новатор

06.10.2018 - 15:00

06.10.2018 - 15:00

DSO

0 - 3

Novator-2-Prykordonnyk

Яцик Віталій
Вовкотруб Роман

06.10.2018 - 15:00

0 - 3

DSO

Novator-2-Prykordonnyk

06.10.2018 - 16:00

СК Техколедж ЛНТУ

06.10.2018 - 16:00

06.10.2018 - 16:00

Kolos

3 - 1

Spartak

Климко Назарій
Тесліцький Юрій

06.10.2018 - 16:00

3 - 1

Kolos

Spartak

06.10.2018 - 16:00

СК Металург

06.10.2018 - 16:00

06.10.2018 - 16:00

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

3 - 0

VC Bakhmut-SHVSM

Чекой Олександр
Філоненко Андрій

06.10.2018 - 16:00

3 - 0

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

VC Bakhmut-SHVSM

06.10.2018 - 16:00

СК Металург

06.10.2018 - 16:00

06.10.2018 - 16:00

KP VC Dnipro

3 - 0

Zmiivskii enerhetyk

Філоненко Андрій
Чекой Олександр

06.10.2018 - 16:00

3 - 0

KP VC Dnipro

Zmiivskii enerhetyk

06.10.2018 - 18:00

СК Техколедж ЛНТУ

06.10.2018 - 18:00

06.10.2018 - 18:00

Oliurtrans

0 - 3

Bulava

Тесліцький Юрій
Климко Назарій

06.10.2018 - 18:00

0 - 3

Oliurtrans

Bulava

07.10.2018 - 10:00

СК Металург

07.10.2018 - 10:00

07.10.2018 - 10:00

Zmiivskii enerhetyk

0 - 3

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

Філоненко Андрій
Чекой Олександр

07.10.2018 - 10:00

0 - 3

Zmiivskii enerhetyk

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

07.10.2018 - 10:00

СК ДЮСШ

07.10.2018 - 10:00

07.10.2018 - 10:00

VSC MHP Vinnytsia

1 - 3

VC Politekhnik-Odesa

Умінська Світлана
Гранько Катерина

07.10.2018 - 10:00

1 - 3

VSC MHP Vinnytsia

VC Politekhnik-Odesa

07.10.2018 - 11:00

СК Техколедж ЛНТУ

07.10.2018 - 11:00

07.10.2018 - 11:00

Spartak

0 - 3

Oliurtrans

Тесліцький Юрій
Климко Назарій

07.10.2018 - 11:00

0 - 3

Spartak

Oliurtrans

07.10.2018 - 11:00

ФОК Новатор

07.10.2018 - 11:00

07.10.2018 - 11:00

VC Zhytychi

3 - 0

DSO

Вовкотруб Роман
Яцик Віталій

07.10.2018 - 11:00

3 - 0

VC Zhytychi

DSO

07.10.2018 - 12:00

СК Металург

07.10.2018 - 12:00

07.10.2018 - 12:00

VC Bakhmut-SHVSM

1 - 3

KP VC Dnipro

Чекой Олександр
Філоненко Андрій

07.10.2018 - 12:00

1 - 3

VC Bakhmut-SHVSM

KP VC Dnipro

07.10.2018 - 13:00

СК Техколедж ЛНТУ

07.10.2018 - 13:00

07.10.2018 - 13:00

Bulava

3 - 1

Kolos

Климко Назарій
Тесліцький Юрій

07.10.2018 - 13:00

3 - 1

Bulava

Kolos

07.10.2018 - 13:00

ФОК Новатор

07.10.2018 - 13:00

07.10.2018 - 13:00

Novator-2-Prykordonnyk

3 - 0

Invasport-Meteor (m)

Яцик Віталій
Вовкотруб Роман

07.10.2018 - 13:00

3 - 0

Novator-2-Prykordonnyk

Invasport-Meteor (m)



II tur

27.10.2018 - 14:30

СЗ ОДЮСШ

27.10.2018 - 14:30

27.10.2018 - 14:30

Spartak

0 - 3

Novator-2-Prykordonnyk

Климко Назарій
Тесліцький Юрій

27.10.2018 - 14:30

0 - 3

Spartak

Novator-2-Prykordonnyk

27.10.2018 - 15:00

СК ПДАБА

27.10.2018 - 15:00

27.10.2018 - 15:00

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

3 - 0

VSC MHP Vinnytsia

Кравченко Вадим
Дячук Андрій

27.10.2018 - 15:00

3 - 0

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

VSC MHP Vinnytsia

27.10.2018 - 17:00

СК Зміївської ТЕС

27.10.2018 - 17:00

27.10.2018 - 17:00

VC Politekhnik-Odesa

3 - 0

VC Bakhmut-SHVSM

Вовкотруб Роман
Чекой Олександр

27.10.2018 - 17:00

3 - 0

VC Politekhnik-Odesa

VC Bakhmut-SHVSM

27.10.2018 - 17:00

СК ЖНАЕУ

27.10.2018 - 17:00

27.10.2018 - 17:00

Kolos

0 - 3

DSO

Гранько Катерина
Лобаньова Ольга

27.10.2018 - 17:00

0 - 3

Kolos

DSO

27.10.2018 - 17:00

СЗ ОДЮСШ

27.10.2018 - 17:00

27.10.2018 - 17:00

Oliurtrans

3 - 1

Invasport-Meteor (m)

Тесліцький Юрій
Климко Назарій

27.10.2018 - 17:00

3 - 1

Oliurtrans

Invasport-Meteor (m)

27.10.2018 - 17:00

СК ПДАБА

27.10.2018 - 17:00

27.10.2018 - 17:00

KP VC Dnipro

1 - 3

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

Дячук Андрій
Кравченко Вадим

27.10.2018 - 17:00

1 - 3

KP VC Dnipro

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

27.10.2018 - 19:00

СК ЖНАЕУ

27.10.2018 - 19:00

27.10.2018 - 19:00

Bulava

0 - 3

VC Zhytychi

Лобаньова Ольга
Гранько Катерина

27.10.2018 - 19:00

0 - 3

Bulava

VC Zhytychi

28.10.2018 - 10:00

СЗ ОДЮСШ

28.10.2018 - 10:00

28.10.2018 - 10:00

Invasport-Meteor (m)

3 - 2

Spartak

Климко Назарій
Тесліцький Юрій

28.10.2018 - 10:00

3 - 2

Invasport-Meteor (m)

Spartak

28.10.2018 - 11:00

СК Зміївської ТЕС

28.10.2018 - 11:00

28.10.2018 - 11:00

Zmiivskii enerhetyk

3 - 2

VC Politekhnik-Odesa

Чекой Олександр
Вовкотруб Роман

28.10.2018 - 11:00

3 - 2

Zmiivskii enerhetyk

VC Politekhnik-Odesa

28.10.2018 - 11:00

СК ПДАБА

28.10.2018 - 11:00

28.10.2018 - 11:00

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

0 - 3

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

Кравченко Вадим
Дячук Андрій

28.10.2018 - 11:00

0 - 3

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

28.10.2018 - 12:00

СЗ ОДЮСШ

28.10.2018 - 12:00

28.10.2018 - 12:00

Novator-2-Prykordonnyk

3 - 0

Oliurtrans

Тесліцький Юрій
Климко Назарій

28.10.2018 - 12:00

3 - 0

Novator-2-Prykordonnyk

Oliurtrans

28.10.2018 - 12:00

СК ЖНАЕУ

28.10.2018 - 12:00

28.10.2018 - 12:00

DSO

3 - 0

Bulava

Лобаньова Ольга
Гранько Катерина

28.10.2018 - 12:00

3 - 0

DSO

Bulava

28.10.2018 - 13:00

СК ПДАБА

28.10.2018 - 13:00

28.10.2018 - 13:00

VSC MHP Vinnytsia

0 - 3

KP VC Dnipro

Дячук Андрій
Кравченко Вадим

28.10.2018 - 13:00

0 - 3

VSC MHP Vinnytsia

KP VC Dnipro

28.10.2018 - 14:00

СК ЖНАЕУ

28.10.2018 - 14:00

28.10.2018 - 14:00

VC Zhytychi

3 - 0

Kolos

Гранько Катерина
Лобаньова Ольга

28.10.2018 - 14:00

3 - 0

VC Zhytychi

Kolos



III tur

01.12.2018 - 14:00

СК Динамо

01.12.2018 - 14:00

01.12.2018 - 14:00

KP VC Dnipro

0 - 3

VC Politekhnik-Odesa

Чекой Олександр
Кравченко Вадим

01.12.2018 - 14:00

0 - 3

KP VC Dnipro

VC Politekhnik-Odesa

01.12.2018 - 15:00

ФОК Новатор

01.12.2018 - 15:00

01.12.2018 - 15:00

Kolos

3 - 2

Invasport-Meteor (m)

Вовкотруб Роман
Михайлов Олександр

01.12.2018 - 15:00

3 - 2

Kolos

Invasport-Meteor (m)

01.12.2018 - 16:00

СК НУХТ

01.12.2018 - 16:00

01.12.2018 - 16:00

Zmiivskii enerhetyk

0 - 3

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

Яцик Віталій
Баранюк Юрій

01.12.2018 - 16:00

0 - 3

Zmiivskii enerhetyk

VC Zavair-SDUSHOR im. Litvaka B.D.

01.12.2018 - 17:00

ФОК Новатор

01.12.2018 - 17:00

01.12.2018 - 17:00

Bulava

1 - 3

Novator-2-Prykordonnyk

Михайлов Олександр
Вовкотруб Роман

01.12.2018 - 17:00

1 - 3

Bulava

Novator-2-Prykordonnyk

01.12.2018 - 18:00

СК ТНЕУ #1

01.12.2018 - 18:00

01.12.2018 - 18:00

Spartak

0 - 3

VC Zhytychi

Височанський Іван
Тесліцький Юрій

01.12.2018 - 18:00

0 - 3

Spartak

VC Zhytychi

01.12.2018 - 18:00

СК НУХТ

01.12.2018 - 18:00

01.12.2018 - 18:00

VC Bakhmut-SHVSM

1 - 3

VSC MHP Vinnytsia

Баранюк Юрій
Яцик Віталій

01.12.2018 - 18:00

1 - 3

VC Bakhmut-SHVSM

VSC MHP Vinnytsia

01.12.2018 - 20:00

СК ТНЕУ #1

01.12.2018 - 20:00

01.12.2018 - 20:00

Oliurtrans

2 - 3

DSO

Тесліцький Юрій
Височанський Іван

01.12.2018 - 20:00

2 - 3

Oliurtrans

DSO

02.12.2018 - 09:00

СК ТНЕУ #1

02.12.2018 - 09:00

02.12.2018 - 09:00

DSO

3 - 0

Spartak

Височанський Іван
Тесліцький Юрій

02.12.2018 - 09:00

3 - 0

DSO

Spartak

02.12.2018 - 11:00

СК ТНЕУ #1

02.12.2018 - 11:00

02.12.2018 - 11:00

VC Zhytychi

3 - 1

Oliurtrans

Тесліцький Юрій
Височанський Іван

02.12.2018 - 11:00

3 - 1

VC Zhytychi

Oliurtrans

02.12.2018 - 11:00

СК Динамо

02.12.2018 - 11:00

02.12.2018 - 11:00

VC Politekhnik-Odesa

1 - 3

Lokomotyv-KHDVUFK #1 Kharkiv

Кравченко Вадим
Чекой Олександр

02.12.2018 - 11:00